رویداد UserX 2019 با حمایت ارتباط فردا برگزار شد.
22 مهر 1398

رویداد UserX 2019 با حمایت ارتباط فردا برگزار شد.


دومین رویداد تجربه کاربری با نام UserX 2019 پنجشنبه و جمعه 18 و 19 مهرماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. این رویداد با تمرکز بیشتر بر محصولات فین‌تکی طی دو روز در دو بخش کارگاه‌های تخصصی و کنفرانس با حضور فعالان و علاقه‌مندان این حوزه، دومین سال خود را تجربه کرد.

دومین رویداد تجربه کاربری با نام  UserX 2019 پنجشنبه و جمعه 18 و 19 مهرماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. این رویداد با تمرکز بیشتر بر محصولات فین‌تکی طی دو روز در دو بخش کارگاه‌های تخصصی و کنفرانس با حضور فعالان و علاقه‌مندان این حوزه، دومین سال خود را تجربه کرد.
حضور کارشناسان خبره و شناخته شده در زمینه تجربه کاربری در محصولات حوزه فین‌تک، هم در کارگاه‌ها و هم در روز کنفرانس باعث استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان به مباحث مرتبط با UX شد.


 

در بخش اصلی این همایش، نیما نامداری معاون توسعه و نوآوری ارتباط فردا در پنل سياست‌گذاری کلان در تجربه کاربری‌ به ارائه توضیحاتی در زمینه باید و نبایدها و قوانین موجود در سیستم‌های بانکی اشاره کرده و در ادامه به ارائه راهکار برای رفع مشکلات پیش‌رو از لحاظ قوانین بانکی برای طراحان پرداخت. در این پنل محمد نژادصداقت مدیرعامل داتین و پیمان منعم طبری مدیرعامل ایران‌کیش نیز حضور داشتند که هر‌یک با دیدگاهی متفاوت به بررسی چالش‌های موجود در سیاست گذاری‌های کلان در تجربه کاربری پرداختند. 
همچنین در این همایش تعدادی از طراحان و مدیران فین‌تکی درگیر با تجربه کاربری در ارتباط فردا و شرکت‌های همکار در قسمت‌های مختلف و کوتاه (20 دقیقه‌ای) به ارائه سخنرانی پرداختند. امین آقا‌جانی مدیر عامل شرکت همراه پیدا، آیدا خدیوی فرد مدیر فانوس، آرین افشار مدیر فینووا، حسین اشرفی از فرازپردازان و آرش گیتی از وندار همکاران ارتباط فردایی بودند که هریک با موضوعات مختلف در زمینه UX سخنرانی کردند.
 


"جمع کل" هم که یک یک تجربه بر پایه جمع‌سپاری (crowdsourcing) است نیز در این رویداد توجه طراحان و علاقه‌مندان حوزه UX  را به شدت جلب کرده بود. در "جمع کل" پرسش‌هایی متناسب با مخاطبان مکان و رویدادی که در آن قرار گرفته مطرح می‌شود و جمع‌بندی این نظرات هم در هر نوبت به صورت عمومی منتشر خواهد شد. هدف "جمع کل" به نمایش گذاشتن تنوع و اختلاف نظرات فعالان یک حوزه در یک جامعه (community)ی مشخص است.
به گفته مسوولین برگزاری این رویداد، حمایت مالی و معنوی ارتباط فردا و نیز حضور کارشناسان و مدیران چه در بخش سخنرانان و چه در بخش حاضرین، نقش بزرگی در برگزاری هرچه با کیفیت‌تر این رویداد ایفا کرد.