فین‌تک

فین‌تک

فین‌تک

فناورى مالى یا فین‌تک به معناى کاربرد نوآورانه فناورى در صنعت مالى‌ست. امروزه استارت‌آپ‌هاى متعددى در حوزه فین‌تک در دنیا هستند که در زمینه کیف پول الکترونیکى، پرداخت فرد به فرد، اعتبارسنجى، مدیریت مالى شخصى، ابزارهاى مالى موبایل، تامین مالى جمعى، پرداخت‌هاى خرد، نقل و انتقال ارزى و ... کار می‌کنند. در ایران هم مدتى است که این روند آغاز شده و شرکت ارتباط فردا یکى از پیشتازان فین‌تک در ایران است.
ارتباط فردا با رویکرد نوآوری باز و با سرمایه‌گذاری از طریق فینووا و ارائه سرویس‌های فنی از طریق فینوتک از رشد فناوری‌های مالی در ایران حمایت می‌کند. همچنین برخی از محصولات کلیدی را به صورت درونی در خود مجموعه توسعه می‌دهد.

 

همراه کارت
"همراه کارت" از سال 1392 به عنوان اولین اپلیکیشن انتقال وجه کارت به کارت در ایران فعالیت خود را آغاز کرد. برخی سرویس های همراه کارت شامل انتقال وجه کارت به کارت، کارت به شبا، خرید شارژ و اینترنت، پرداخت قبض، نیکوکاری و پرداخت خریدهای اینترنتی از طریق موبایل، کیف پول، خدمات بیمه و اعتبار بانکی است. از طریق همراه کارت امکان دریافت و ارسال پول در هر بانکى و امکان ارسال پول از کارت‌هاى 30 بانک مختلف وجود دارد. همراه کارت علاوه بر پشتیبانی از سیستم عامل‌های اندروید و iOS، بر روی ساعت‌های هوشمند نیز قابل استفاده است.

hamrahcard.ir

 

مشاهده سوالات و پاسخ های مرتبط