ولث‌تک

ولث‌تک

ولث‌تک

فناورى ثروت یا ولث‌تک کاربرد نوآورانه فناورى در مدیریت ثروت است.  فناورى ثروت از فناورى اطلاعات براى مدیریت محصولات مالى مختلف در حوزه‌هایى نظیر سرمایه‌گذارى، مدیریت سبد سرمایه‌گذارى و برنامه‌ریزى مالى استفاده می‌کند. خانواده‌ها، صاحبان کسب وکارهاى کوچک و اشخاص حقیقى با دارایى خالص قابل توجه مشتریان این حوزه هستند.

 

ارتباط فردا نیز با رویکرد نوآوری باز به دنبال ایجاد زیرساخت‌های رشد این حوزه در ایران است و در همین راستا فعالیت‌های زیر را انجام داده است:

- شراکت استراتژیک با شرکت نوآوران امین و حمایت از این شرکت براى ارائه داده‌هاى باز (Open Data)
- شراکت استراتژیک با شرکت چوگان که دارنده یک OMS با مجوز سازمان بورس است و حمایت از آن برا ارائه داده‌های باز در زمینه سرویس هاى معاملات آنلاین
- شراکت استراتژیک با شرکت پیشگامان فناوری اطلاعات سگال
- ارائه ده‌ها api منحصر به فرد پردازش اطلاعات سرمایه گذارى و معاملات آنلاین توسط فینوتک
- شناسایی استارت‌آپ‌های این حوزه و سرمایه‌گذاری توسط فینووا
- برگزاری رویدادهای آموزشی توسط فینووا (رویداد فینوکمپ به مدت یک ماه با موضوع PFM با شعار "جیب باهوش، جیب خوشحال" با حضور بیش از 200 نفر که عمدتا دانشجویان دانشگاههاى معتبر بودن برگزار شد.)
- طراحی و توسعه محصولاتی نظیر سامانه فانوس

 

  فانوس

این سامانه در گذشته به اسم سامانه هدف و به عنوان یک PFM در دل محصولات بانکى ارتباط فردا قرارداشت. اما در سال 97 این سامانه به عنوان یک محصول مستقل با نام جدید فانوس طراحى مجدد و Rebrand شد. فانوس ابزار مدیریت مالى شخصى‌ست که از یک سو با ثبت دخل و خرج روزمره افراد به آن‌ها در بودجه‌ریزى شخصى کمک می‌کند و از سوى دیگر با استفاده از روش‌هاى تحلیل داده تلاش می‌کند پیشنهادهاى اقتصادى اختصاصى براى اشخاص ارائه داده و به رشد ثروت آن‌ها کمک کند.

 

مشاهده سوالات و پاسخ های مرتبط